< sekcia Slovensko

Bödörovi zobrala polícia telefón, obvinený nie je, tvrdí jeho právnik

Na snímke nitriansky podnikateľ Norbert Bödör. Foto: TASR - Jakub Kotian

Domová prehliadka bola u Bödöra už ukončená. Výsledkom podľa advokáta nemalo byť nájdenie podozrivých predmetov, policajti si však mali odniesť jeho mobilný telefón a iné nešpecifikované veci.

Bratislava 29. januára (TASR) - Nitrianskemu podnikateľovi Norbertovi Bödörovi zaistila polícia počas stredajšej domovej prehliadky mobilný telefón a iné veci, obvinený však nie je. TASR o tom informoval jeho právny zástupca Adrián Kucek.

Domová prehliadka bola podľa Kuceka u Bödöra už ukončená. Výsledkom podľa advokáta nemalo byť nájdenie podozrivých predmetov, policajti si však mali odniesť jeho mobilný telefón a iné nešpecifikované veci. Obvinený Bödör naďalej nie je, prehliadku mu robili v postavení svedka.Bödör vypovedal minulý týždeň pred senátom Špecializovaného trestného súdu v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Prokurátor a splnomocnenec poškodených Daniel Lipšic ho chcel konfrontovať aj s Threemou Mariana K., v ktorej si s ním mal písať o vynášaní informácií z prostredia Policajného zboru.

Polícia v stredu zasahovala aj u viacerých sudcov, medzi nimi sú i Monika Jankovská, Andrea Haitová, Denisa Cviková či Vladimír Sklenka.