< sekcia Slovensko

Brannobezpečnostný výbor sa bude obvinením R. Fica zaoberať v utorok

Na archívnej snímke poslanec NR SR Robert Fico (Smer-SD). Foto: TASR Jakub Kotian

Obvinenie svojho straníckeho šéfa označili poslanci Smeru-SD za súčasť sústredeného útoku na stranu, ako aj na jeho osobu.

Bratislava 6. decembra (TASR) - Výbor Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť sa bude okolnosťami obvinenia expremiéra a predsedu Smeru-SD Roberta Fica zaoberať v utorok (10. 12.) o 10.00 h. Pre TASR to povedal predseda výboru Anton Hrnko (SNS).

"Poslanci Smeru-SD podali v zákonnom množstve podnet na zvolanie výboru pre obranu a bezpečnosť. Zvolal som ho na utorok o 10.00 h, bude v režime vyhradené," priblížil Hrnko. Doplnil, že pozvanie na výbor smerovali prokuratúre aj ministerke vnútra Denise Sakovej (Smer-SD).

Obvinenie svojho straníckeho šéfa označili poslanci Smeru-SD za súčasť sústredeného útoku na stranu, ako aj na jeho osobu. Na okolnosti obvinenia sa chcú na výbore pýtať špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika aj policajného prezidenta Milana Lučanského.

Vyšetrovateľ NAKA obvinil expremiéra z troch trestných činov. Fico sa mal podľa polície dopustiť hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti, a to v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu.