Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 22. júl 2024Meniny má Magdaléna
< sekcia Slovensko

Gröhling: Prezenčne sa vzdeláva 95,8 percenta žiakov

Na archívnej snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Foto: TASR – Pavel Neubauer

Za uplynulý týždeň sa na školách urobilo 260 000 antigénových testov.

Bratislava 7. októbra (TASR) – V aktuálnom týždni sa 95,8 percenta žiakov vzdeláva prezenčne, 4,2 percenta dištančným spôsobom. Pred rokovaním vlády to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).„Z tých žiakov, ktorí sa učia dištančne, sa online formou vzdeláva 3,3 percenta, zvyšné necelé percento žiakov sa učí cez telefón, prípadne využíva pracovné listy," spresnil šéf školského rezortu.

Vysvetlil, že v priebehu štyroch týždňov od začiatku školského roka osciluje percento dištančne vzdelávajúcich sa žiakov okolo štyroch percent. Na udržanie čísiel má podľa neho vplyv aj to, že sa podarilo skrátiť dobu individuálnej karantény. Minister taktiež informoval, že dáta už poskytuje 87 percent škôl.

Gröhling zároveň zdôraznil, že školy sú otvorené vo všetkých okresoch, nehľadiac na stupeň COVID automatu, v ktorých sa okres nachádza. „Otvorené sú všetky školy vo všetkých fázach," ubezpečil.

Za uplynulý týždeň sa na školách urobilo 260 000 antigénových testov. „Pozitivita je 0,38 percenta," oznámil minister. Pozitívne testovaných bolo z 260.000 testov vyše 550 učiteľov a približne 2000 žiakov. „Pozitivita nám klesá, začínali sme na 0,6 percenta," pripomenul minister. „Zároveň disponujeme väčším počtom zozbieraných dát," dodal.

Od samotestovania neplánuje rezort zatiaľ upustiť. „Ukázala sa jeho efektivita, neplánujeme preto v priebehu kalendárneho roka samotestovanie ukončiť," povedal Gröhling. Uistil, že v druhej vlne dodávania samotestov na ochorenie COVID-19 ich dostali všetci, ktorí o ne požiadali.