Quantcast
< sekcia Slovensko

Prezidentka oznámi ďalší postup v pondelok, je pripravená na rokovania

Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová pred členmi okrskovej volebnej komisie vo volebnej miestnosti vo voľbách do Národnej rady SR v Pezinku, 29.februára 2020. Foto: TASR - Michal Svítok

Občania podľa prezidentky svojím hlasovaním potvrdili túžbu po zmene. Poďakovala všetkým, ktorí sa na voľbách zúčastnili.

Bratislava 1. marca (TASR) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová je pripravená na začiatok politických rokovaní o zostavení novej vlády. Aký bude jej ďalší postup, oznámi v pondelok (2. 3.). Pre TASR to uviedol hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Občania podľa prezidentky svojím hlasovaním potvrdili túžbu po zmene. Poďakovala všetkým, ktorí sa na voľbách zúčastnili. "Gratulujem víťazovi volieb aj stranám a poslancom, ktorým voliči svojimi hlasmi vyjadrili dôveru," vyhlásila.

Líder hnutia OĽaNO, ktoré podľa neoficiálnych výsledkov zvíťazilo v sobotných (29. 2.) parlamentných voľbách, Igor Matovič v nedeľu ráno oznámil, že už volal s prezidentkou. Dohodli sa na stretnutí. Mohlo by sa konať v pondelok alebo v utorok (3. 3.).