Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 28. máj 2024Meniny má Viliam
< sekcia Slovensko

VIDEO: Prokurátor prepustil Moniku J. z väzby

Na snímke sprava bývalá štátna tajomníčka Monika J. vychádza spolu so svojím obhajcom Petrom Erdösom z Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne, 26. mája 2021. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Monika J. bola vo väzbe od marca minulého roka, keď ju zadržali v rámci akcie Búrka.

Bratislava 26. mája (TASR) - Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) v kauze prevodu baru Fatima rozhodol o prepustení bývalej štátnej tajomníčky Moniky J. z väzby. TASR o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan. Monika J. bola vo väzbe od marca minulého roka, keď ju zadržali v rámci akcie Búrka.

"Dozorový prokurátor kauzy bar Fatima rozhodol 26. mája tak, že príkazom prepustil obvinenú M. J. z väzby, keďže dôvod tzv. kolúznej väzby vo vzťahu k jej osobe pominul. ÚŠP v tejto súvislosti pripomína, že starostlivo a dôkladne posudzuje existenciu dôvodov väzby u každej jednej obvinenej osoby, ako aj zákonné možnosti jej nahradenia," objasnil Skladan. Podľa jeho slov sa v posudzovanom prípade preto konštatuje, že dôvod na ďalšie väzobné stíhanie obvinenej pominul. Pôvodne mal Okresný súd v Trenčíne vo štvrtok (27. 5.) rozhodovať o žiadosti Moniky J. o prepustenie z väzby.

Na snímke zľava bývalá štátna tajomníčka Monika J. vychádza spolu so svojím obhajcom Petrom Erdösom z Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne, 26. mája 2021.
Foto: TASR - Radovan Stoklasa


Ako informoval obhajca Moniky J. Peter Erdös, dozorový prokurátor vydal príkaz na prepustenie jeho klientky z väzby, keďže pominuli dôvody kolúznej väzby.

„Ďalší postup závisí od jej zdravotného stavu, jej pobyt vo väzenskej nemocnici mal svoj dôvod. Vo štvrtok (27. 5.) nás čaká v prvom rade inštalácia elektronického náramku, ktorý má moja klientka nariadený v inej trestnej veci. Následne sa bude musieť podrobiť ďalším vyšetreniam, ktoré rozhodnú o tom, ako bude ďalej pokračovať jej liečba, či ambulantnou formou, alebo to bude vyžadovať ústavnú starostlivosť,“ skonštatoval Erdös.Monika J. bola vo väzbe od marca minulého roka, keď ju zadržali v rámci akcie Búrka. Najvyšší súd (NS) SR ju po zaplatení peňažnej záruky na začiatku marca 2021 prepustil na slobodu a nariadil jej kontrolu technickými zariadeniami, takzvaným náramkom. Okamžite po prepustení však bola zadržaná a bola väzobne stíhaná v rámci kauzy prevodu trenčianskeho baru Fatima. V polovici marca o tom rozhodol Krajský súd v Trnave. Bola hospitalizovaná vo väzenskej nemocnici v Trenčíne na psychiatrickom oddelení.