< sekcia Slovensko

RTVS: M. Ťapák končí vo funkcii programového riaditeľa televízie

Na snímke riaditeľ Sekcie programu STV Marek Ťapák počas mimoriadneho rokovania Rady Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) v Bratislave 27. mája 2020. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Od 1. júla bude dočasne poverený vedením sekcie programových služieb STV súčasný riaditeľ sekcie športu Matej Hajko.

Bratislava 30. júna (TASR) - Na poste televízneho programového riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) k utorku končí Marek Ťapák. Dôvodom sú dlhodobé zdravotné problémy. TASR o tom informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková. Uviedla zároveň, že od 1. júla bude dočasne poverený vedením sekcie programových služieb STV súčasný riaditeľ sekcie športu Matej Hajko.

"Marek Ťapák so svojím tímom odviedli gro práce pri príprave jesennej programovej štruktúry. I napriek tomu nás čaká horúce pracovné leto, aby RTVS bola na 100 percent programovo konkurencieschopná nielen na jeseň, ale aj v ďalšom období," avizoval Hajko.

Ťapák bol programovým riaditeľom televíznej zložky RTVS od júna 2018, nahradil vtedy na poste Tibora Búzu, ktorý bol televíznym programovým riaditeľom RTVS ešte za čias predchádzajúceho generálneho riaditeľa Václava Miku.