< sekcia Slovensko

Tomáš K. z kauzy Lesov SR zostáva vo väzbe

Ilustračná foto. Foto: TASR – Martin Baumann

Časť úplatkov bola poskytnutá v hotovosti a ďalšia legalizovaná formou fiktívnych faktúr za poradenskú a inú činnosť.

Bratislava 25. septembra (TASR) – Bývalý obchodný riaditeľ v štátnom podniku Lesy SR Tomáš K. zostáva vo väzbe. Senát Najvyššieho súdu SR na piatkovom neverejnom zasadnutí nevyhovel jeho sťažnosti proti rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu ponechať ho vo väzbe.

Súd dospel k záveru, že dôvod kolúznej väzby stále trvá. Tomáš K. je obvinený z prijímania úplatku a legalizácie príjmu. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Sťažnosť obvinený podal proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica, z 11. septembra, ktorým bola zamietnutá jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu," spresnila Važanová. Súd dospel k záveru, že dôvod kolúznej väzby stále trvá.

Obvinený Tomáš K. si mal vypýtať úplatok vo forme finančnej hotovosti za to, že so súkromnou spoločnosťou, ktorá bola víťazom verejnej súťaže vyhlásenej verejným obstarávateľom Lesy SR, podpíše rámcové dohody. Hodnota úplatku mala predstavovať výšku 13 percent z mesačnej fakturácie. Časť úplatkov bola poskytnutá v hotovosti a ďalšia legalizovaná formou fiktívnych faktúr za poradenskú a inú činnosť.