< sekcia Slovensko

V SR pribudlo v utorok 25 prípadov ochorenia COVID-19

Snímka zo zasadnutia krízového štábu Ministerstva zdravotníctva SR. Bratislava, 17. marca 2020. Foto: TASR – Michal Svítok

Spolu tak je 97 pozitívnych vzoriek a 1816 negatívnych.

Bratislava 17. marca (TASR) - Na Slovensku pribudlo v utorok 25 nových pozitívnych prípadov na ochorenie COVID-19. Spolu tak je 97 pozitívnych vzoriek a 1816 negatívnych. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

"Bližšie informácie poskytneme po skompletizovaní výsledkov z laboratórií v stredu (18. 3.)," uviedla Eliášová. Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) v utorok po návšteve Zornice v Bánovciach nad Bebravou uviedol, že 22 ľudí leží v slovenských nemocniciach, dvaja z nich sú momentálne na jednotke intenzívnej starostlivosti bez potreby umelej pľúcnej ventilácie. Zvyšok je v domácej karanténe s ľahším priebehom ochorenia.

Vláda SR na odporúčanie krízového štábu vyhlási v stredu rozšírený núdzový stav pre oblasť zdravotníctva aj na všetkých ostatných poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti, to znamená aj na súkromné nemocnice, súkromné kliniky, úrady verejného zdravotníctva, záchranky, dopravnú zdravotnú službu a iné. "Tento núdzový stav sa nebude týkať našich ambulancií a lekárov, títo zostávajú vo svojom režime," podotkol Pellegrini.

Štát podľa dosluhujúceho predsedu vlády SR eviduje v súčasnosti 992 ľudí, ktorí žiadajú o repatriáciu domov.