< sekcia Slovensko

VIDEO: Vládny špeciál doviezol 100 tisíc FFP3 respirátorov

Na snímke lietadlo letky ministertva vnútra SR, ktoré priviezlo stotisíc respirátorov FFP3 z Turecka na letisku M.R. Štefánika v Bratislave v stredu 25. marca 2020. Ochranná pomôcka je určená pre zdravotné sestry a lekárov, ktorí sú v prvej línii v boji proti novému koronavírusu. Foto: TASR – Vladimír Benko/MV SR

Pôvodne ich mala doviezť súkromná spoločnosť, nastali však problémy s preclievaním.

Bratislava 25. marca (TASR) – Slovensko obdržalo v stredu 100 000 FFP3 respirátorov. Vládny špeciál ich doviezol z Turecka. Ochranná pomôcka je určená pre zdravotné sestry a lekárov, ktorí sú v prvej línii v boji proti novému koronavírusu. V stredu o tom na tlačovom brífingu informoval premiér Igor Matovič.

Ako doplnil minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO), pôvodne ich mala doviezť súkromná spoločnosť, nastali však problémy s preclievaním. "Napokon sme v utorok rozhodli o vyslaní letky MV, ktorá materiál v stredu ráno priviezla," dodal.Materiál bude podľa Matoviča okamžite distribuovaný z centrálneho skladu v Slovenskej Ľupči. "V najbližších hodinách sa dostane k zdravotníkom po celom Slovensku," dodal.