< sekcia Slovensko

Británia zaznamenala 786 nových úmrtí, celkový počet stúpol na 6159

Sanitky pred dočasnou nemocnicou Nightingale Hospital so 4000 posteľmi vybudovanej na liečbu pacientov s COVID-19 v priestoroch ExCel centra v Londýne 6. apríla 2020. Foto: TASR/AP

Britského premiéra Borisa Johnsona v pondelok previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti v Nemocnici sv. Tomáša po tom, ako sa jeho zdravotný stav zhoršil.

Londýn 7. apríla (TASR) - Británia v utorok oznámila ďalších 786 úmrtí na ochorenie COVID-19, čo je zatiaľ najvyšší denný nárast, informovala agentúra AFP.

Britské ministerstvo zdravotníctva na Twitteri oznámilo, že k 6. aprílu o 17.00 h miestneho času zomrelo 6159 pacientov hospitalizovaných s ochorením COVID-19. V Británii do 09.00 h v utorok otestovali viac ako 213.100 ľudí a nákazu potvrdili u 55.242 osôb.

Najviac nových úmrtí (758) hlásilo Anglicko, kde celkový počet obetí dosiahol 5655, uviedla televízia Sky News. Škótsko zaznamenalo 74 nových obetí (celkovo 296), Wales 19 (celkovo 212), traja ďalší podľahli ochoreniu COVID-19 v Severnom Írsku, kde sa celkový počet úmrtí zvýšil na 73.

Sky News upozorňuje, že jednotlivé časti Spojeného kráľovstva svoje údaje spracovávajú v rôznych časoch, preto sa nemusia zhodovať s údajmi britskej vlády.

Britského premiéra Borisa Johnsona v pondelok previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti v Nemocnici sv. Tomáša po tom, ako sa jeho zdravotný stav zhoršil. Dýcha pomocou kyslíka, ale nie je napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Premiér mal 26. marca pozitívny test na nový koronavírus SARS-CoV-2.

Každodenné zasadanie vlády v súvislosti s pandémiou viedol v utorok namiesto Johnsona minister zahraničných vecí Dominic Raab.

Člen britskej vlády Michael Gove povedal, že vláda pracuje aj naďalej. Neskôr dodal, že on sám sa v súčasnosti zdržiava doma po tom, ako sa u jeho rodinného príslušníka objavili mierne príznaky nákazy koronavírusom. Dodal však, že uňho sa žiadne príznaky neprejavili a pokračuje v práci.