Quantcast
< sekcia Slovensko

BUGÁR: Matovič možno bude zábranou vytvorenia pravicovej vlády

Béla Bugár Foto: TASR - Martin Baumann

Líder OĽaNO Igor Matovič možno bude zábranou vytvorenia pravicovej vláde, lebo klame a vydiera. Myslí si to líder Mosta-Híd Béla Bugár.

Bratislava 11. januára (TASR) - Líder OĽaNO Igor Matovič možno bude zábranou vytvorenia pravicovej vláde, lebo klame a vydiera. Myslí si to líder Mosta-Híd Béla Bugár, podľa ktorého Matovič len kričí, kým Most-Híd pracuje.

Na druhej strane Bugár tvrdí, že koaličná vláda je vždy lepšia, ako vláda jednej strany a nemyslí si, že široká koalícia by bola problém. "V prvej aj druhej Dzurindovej vláde práve široká koalícia umožnila reformy. Máme záujem byť vo vláde stabilnej, zodpovednej a schopnej robiť kompromisy," priznal. Podľa Bugára je medzi súčasnými opozičnými stranami prienik tém, a preto by mohli spolupracovať. Vie si napríklad predstaviť koalíciu Sieť, Most-Híd a KDH.

Na otázku, či má ambíciu stať sa lídrom pravice, keďže sa v rebríčkoch popularity pohybuje dlhodobo vysoko, Bugár odvetil, že lídrom sa nestáva ten, kto hovorí, že je lídrom, ale ten, kto sa tak správa. "Ja urobím všetko preto, aby sme získali čo najviac hlasov," dodal.