Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 8. december 2023Meniny má Marína
< sekcia Slovensko

Bútora: Do POP 3 sa nemôžu zapojiť špeciálne školy, hľadáme riešenia

Na snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Daniel Bútora. Foto: TASR - Pavol Zachar

Aktuálne zverejnená výzva sa týka materských, základných a stredných škôl. Školy sa cez formulár môžu prihlasovať do piatka 2. júna.

Bratislava 31. mája (TASR) – Do výzvy na podporu pomáhajúcich profesií (POP) 3, ktorú zverejnil tento týždeň Národný inštitút vzdelávania a mládeže, sa nemôžu zapojiť špeciálne školy. Potvrdil to v stredu po rokovaní vlády minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Daniel Bútora.

"Tam ešte hľadáme riešenia," povedal šéf rezortu školstva. Aktuálne zverejnená výzva sa týka materských, základných a stredných škôl. Školy sa cez formulár môžu prihlasovať do piatka 2. júna.

V projekte bude podľa ministra školstva možné požiadať o prostriedky na budúci školský rok na pedagogických asistentov, členov školských podporných tímov a takisto školských digitálnych koordinátorov. "Materské školy môžu požiadať o podporu pre pomocných vychovávateľov a rodičovských asistentov," spresnil. Spolu je na tento zámer podľa jeho slov určených 125 miliónov eur, ďalších desať miliónov eur má byť na digitálnych koordinátorov.

V priebehu nasledujúcich týždňov majú podľa Bútoru vyhlásiť výsledky.