Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 6. december 2023Meniny má Mikuláš
< sekcia Slovensko

Bývalého poslanca NR SR Františka Gauliedera zrazil vlak

František Gaulieder Foto: TASR/Vladimír Benko

Udalosť sa stala pred Trnovcom nad Váhom v okrese Šaľa

Bratislava 25. marca (TASR) - Bývalého poslanca Národnej rady SR Františka Gauliedera (66) zrazil podľa informácií televízie JOJ v noci z piatka na sobotu (25.3.) vlak. Udalosť sa stala pred Trnovcom nad Váhom v okrese Šaľa. Informuje o tom portál Noviny.sk.

Polícia najskôr našla auto spolu s jeho osobnými dokladmi odstavené medzi Trnovcom nad Váhom a Šaľou, po tom čo rodina už dlhšie nemala o ňom správy. Približne o 1.50 h zrazil muža nákladný vlak. Jeho zranenia boli nezlučiteľné so životom. Prípadom sa už zaoberá nitrianska polícia. Začalo sa trestné stíhanie pre usmrtenie.

Gaulieder bol v minulosti poslancom parlamentu za HZDS. Ako nezávislého poslanca ho v roku 1996 protizákonne zbavili mandátu. Dôvodom mal byť list, ktorý mal poslať vtedajšiemu šéfovi parlamentu Ivanovi Gašparovičovi, v ktorom sa vraj vzdáva mandátu. Po sťažnosti na Európskom súde pre ľudské práva mu štát vyplatil odškodné 30.000 eur. V minulosti už Gauliederovi pred domom vybuchla bomba. Pracoval aj ako šéf bezpečnosti vo firme Slovak Telecom.

Polícia zatiaľ nechce komentovať okolnosti smrti Františka GauliederaPolícia stále preveruje okolnosti smrti bývalého poslanca Národnej rady (NR) SR Františka Gauliedera. Toho dnes krátko pred druhou hodinou ráno na trati medzi Trnovcom nad Váhom a Šaľou zrazil nákladný vlak.

V súvislosti s okolnosťami tragickej nehody sa spomínajú viaceré verzie, podľa ktorých mohlo ísť o samovraždu, ale aj vraždu. Polícia sa však k detailom prebiehajúceho vyšetrovania vyjadrovať zatiaľ nechce. "Môžem potvrdiť, že došlo k zrážke osoby s nákladným vlakom, pri ktorej 66-ročný muž utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Presnú príčinu smrti určí pitva. U rušňovodiča alkohol v dychu zistený nebol," uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová. Ako doplnila, poverený policajt oddelenia železničnej polície začal trestné stíhanie vo veci pre prečin usmrtenia.

František Gaulieder sa stal poslancom NR SR po voľbách v roku 1994, keď kandidoval za HZDS. Bol kritikom Mečiarovej vlády. V roku 1996 bol zbavený poslaneckého mandátu, čím boli podľa Ústavného súdu SR porušené jeho práva. V roku 2014 sa Gaulieder stal poslancom Mestského zastupiteľstva v Galante. V roku 2012 a neskôr aj v roku 2015 mu niekto do poštovej schránky vhodil obálku s nábojom.