< sekcia Slovensko

Bývalý policajný prezident Tibor G. zostáva naďalej vo väzbe

Na archívnej snímke eskorta privádza obvineného bývalého prezidenta Policajného zboru SR Tibora G. do budovy Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici 16. februára 2021. Foto: TASR - Ján Krošlák

Tibor G. a ďalší policajní exfunkcionári boli zadržaní v rámci vlaňajšej policajnej akcie Očistec.

Bratislava 21. septembra (TASR) - Bývalý policajný prezident Tibor G. a ďalší dvaja obvinení v kauze Očistec, Róbert K. a Milan M., zostávajú naďalej vo väzbe. Senát Najvyššieho súdu (NS) SR na utorkovom neverejnom zasadnutí rozhodol, že dôvod kolúznej väzby u obvinených aj naďalej trvá. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

"Senát 3T Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí v trestnej veci PaedDr. Tibora G., Mgr. Róberta K. a Mgr. Milana M. čiastočne vyhovel sťažnostiam obvinených v zmysle zúženia rozsahu väzobných dôvodov s tým, že bol u obvinených vypustený dôvod preventívnej väzby," uviedla Važanová. Senát súčasne rozhodol, že dôvod kolúznej väzby u obvinených aj naďalej trvá.

Tibor G. a ďalší policajní exfunkcionári boli zadržaní v rámci vlaňajšej policajnej akcie Očistec. V prípade padli obvinenia pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zneužívania právomoci verejného činiteľa a pre zločin korupcie. Vo väzbe sú preto, aby nemohli ovplyvňovať svedkov na slobode a pokračovať v trestnej činnosti.