Quantcast
< sekcia Slovensko

Čaputová považuje za dôležité čo najskoršie riešenie koaličnej krízy

Na archívnej snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: TASR - Martin Baumann

To, čo považujem za dôležité, je, aby sa vnútropolitická kríza riešila čo najskôr a s čo najjasnejším výsledkom, uviedla hlava štátu.

Bratislava 12. augusta (TASR) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová považuje za dôležité, aby sa vnútropolitická koaličná kríza riešila čo najskôr a s čo najjasnejším výsledkom. K svojmu ďalšiemu postoju a krokom sa hlava štátu vyjadrí po stretnutí koaličných predstaviteľov, ktorí sa majú v piatok zaoberať riešením situácie.

"Je dôležité, že aktéri koaličnej krízy, teda koaličné strany, budú mať stretnutie. Uvidíme ako stretnutie dopadne, aké budú jeho závery. To, čo považujem za dôležité, je, aby sa vnútropolitická kríza riešila čo najskôr a s čo najjasnejším výsledkom," uviedla hlava štátu.

Piatkové stretnutie predstaviteľov koalície vo vládnom hoteli Bôrik zvolalo hnutie OĽANO. Vo štvrtok (11. 8.) jeho predsedníctvo a poslanci vyhlásili, že ich líder Igor Matovič ostane ministrom financií aj po uplynutí ultimáta od strany SaS a ich stanovisko je nemenné. SaS už potvrdila svoju účasť na rokovaní. Naďalej trvá na odchode Matoviča z vlády, v opačnom prípade avizuje demisiu svojich ministrov v závere augusta.