Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 21. február 2024Meniny má Eleonóra
< sekcia Slovensko

VIDEO: Čaputová pripevnila stuhy na bojové zástavy vojenským útvarom

Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová (uprostred) pripína stuhu na bojovú zástavu počas slávnostného ceremoniálu na prednom nádvorí Prezidentského paláca v Bratislave 7. septembra 2023. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Minulosť nám podľa prezidentky pripomína, že sloboda a pokojný každodenný život nie sú samozrejmosťou.

Bratislava 7. septembra (TASR) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok doobeda pripevnila stuhy na bojové zástavy desiatim vojenským útvarom Ozbrojených síl (OS) SR. Slávnostný ceremoniál sa uskutočnil na prednom nádvorí Prezidentského paláca.Prezidentka ako hlavná veliteľka OS SR zdôraznila, že táto udalosť nemá len symbolický význam. "Biele a bordové stuhy na vašich bojových zástavách, ako najcennejších vojenských symboloch, sú výrazom vďaky a uznania za svedomitosť, oddanosť, s akými si plníte úlohy spojené so zaisťovaním bezpečnosti našej krajiny," povedala vo svojom príhovore.

Minulosť nám podľa prezidentky pripomína, že sloboda a pokojný každodenný život nie sú samozrejmosťou. "Sme povinní tieto hodnoty chrániť a v prípade potreby bojovať o ich prinavrátenie," podotkla hlava štátu. Stuhy sa na bojové zástavy pripevňujú buď po zmene názvu vojenského útvaru a pri zmene čestného alebo historického názvu.