< sekcia Slovensko

Celkovo 113 vzoriek s podozrením na koronavírus bolo negatívnych

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Ján Krošlák

Rezort zdravotníctva v spolupráci s Úradom verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR pripomína, že situáciu pedantne sleduje a problematiku rieši.

Bratislava 27. februára (TASR) - Celkovo 113 vzoriek vyšetrených na ochorenie COVID-19, teda nový koronavírus, malo negatívny výsledok. TASR o tom informovalo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR, pričom doplnilo, že vo štvrtok boli známe výsledky 22 vzoriek takisto s negatívnym výsledkom.

Rezort zdravotníctva v spolupráci s Úradom verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR pripomína, že situáciu pedantne sleduje a problematiku rieši. Pripravenosť Slovenska na nový koronavírus bola témou štvrtkovej Bezpečnostnej rady SR.

K dispozícii sú aj nepretržité call centrá vo všetkých regiónoch Slovenska. Odborníci na telefonických linkách poskytujú informácie k aktuálnej situácii týkajúcej sa výskytu nového koronavírusu či odporúčania pre osoby, ktoré sa nachádzajú v oblastiach, respektíve sa vrátili z krajín, v ktorých sa výskyt nového koronavírusu potvrdil.

Aktuálne v rámci call centra funguje deväť telefonických liniek, ktoré sú prístupné pre verejnosť 24 hodín sedem dní v týždni. Rovnako je k dispozícii e-mailová adresa novykoronavirus@uvzsr.sk.