Quantcast
< sekcia Slovensko

Celkovo 66 ľudí požiadalo o refundáciu za prevoz zosnulých na COVID-19

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Pozostalí, ktorým príbuzní zomreli v roku 2021 na ochorenie COVID-19 v zariadení minimálne 100 kilometrov od bydliska, mohli do 30. júna požiadať o refundáciu nákladov za ich prevoz.

Bratislava 5. júna (TASR) - Celkovo 66 ľudí požiadalo o refundáciu nákladov za prevoz zosnulých na ochorenie COVID-19. "Finančné prostriedky na tento účel budú oprávneným žiadateľom poskytnuté najneskôr do 31. decembra," uviedli pre TASR z komunikačného odboru Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR.

"K 30. júnu evidujeme 66 žiadostí o refundáciu nákladov spojených s prevozom zosnulého pacienta, ktorý zomrel na ochorenie COVID-19. Presná suma nie je vyčíslená, keďže veľa žiadateľov v žiadosti o refundáciu nákladov spojených s prevozom zosnulého pacienta neuviedlo požadovanú sumu," priblížil rezort.

Pozostalí, ktorým príbuzní zomreli v roku 2021 na ochorenie COVID-19 v zariadení minimálne 100 kilometrov od bydliska, mohli do 30. júna požiadať o refundáciu nákladov za ich prevoz. Žiadať môžu o finančný príspevok do výšky 1000 eur. Žiadosti bolo možné podávať od 14. februára.