Quantcast
< sekcia Slovensko

Cenu M. R. Štefánika odovzdali vedeckému kolektívu Vladimíra Labaša

Na snímke Ceny za vedu a techniku 2017 ministerstva školstva, vedy výskumu a športu SR v Bratislave 9. novembra 2017. Foto: FOTO TASR - Dano Veselský

Odborná komisia ocenila projekt kolektívu, ktorý bol zameraný na testovanie fyzikálnych vlastností špeciálnych skiel.

Bratislava 9. novembra (TASR) - Cenu Milana Rastislava Štefánika odovzdali vo štvrtok v Bratislave vedeckému kolektívu docenta Vladimíra Labaša. Slávnostný galavečer sa uskutočnil v rámci Týždňa vedy a techniky za prítomnosti zástupcov ministerstva školstva a francúzskeho veľvyslanca na Slovensku Christopha Léonziho.

Odborná komisia ocenila projekt kolektívu, ktorý bol zameraný na testovanie fyzikálnych vlastností špeciálnych skiel. Realizoval sa v spolupráci s Materiálovotechnologickou fakultou STU v Trnave a francúzskym Ústavom chemických vied Univerzity v Rennes v rokoch 2014 a 2015.

Cena M. R. Štefánika vznikla z iniciatívy Francúzskeho veľvyslanectva v SR, Francúzskeho inštitútu na Slovensku a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci s Agentúrou na podporu výskumu a vývoja, aby ocenila vedecké projekty, ktoré sa zaslúžili o najväčší prínos v oblasti vedeckej bilaterálnej francúzsko-slovenskej spolupráce. Uchádzači o túto cenu musia byť riešiteľmi alebo bývalými riešiteľmi bilaterálnych francúzsko-slovenských vedeckých projektov.