Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 2. jún 2023Meniny má Xénia, Oxana
< sekcia Slovensko

Čo naznačujú tradičné ankety ?

Foto: NEF Hospodársky klub

Od 1993. jestvuje prestížne ocenenie Zlatý biatec.

Bratislava 23. mája (OTS) - Od 1993. jestvuje prestížne ocenenie Zlatý biatec. Spravidla troch víťazov rovnomennej ankety určí hlasovanie verejnosti – návštevníci www.hospodarskyklub.sk a členovia a hostia bez troch mesiacov 30-ročného združenia Neformálne ekonomické fórum Hospodársky klub. Od začiatku roka hlasovalo 867 návštevníkov www.hospodarskyklub.sk za desať nominovaných. Na prvej pozícii je rodinné vinárstvo manželov Šebovcov Karpatská perla. Z celkového počtu hlasov získali 176 hlasov, t.j. 20% všetkých hlasov. Pozoruhodných je aj 106 hlasov pre priekopníčku mRNA a vakcíny proti covid-19 maďarskej vedkyne prof. K. Karikó, ktorá žije v Nemecku.

Druhou najstaršou anketou je BEST BANK. Tak ako v minulých ročníkoch ankety 2010-2021 aj v aktuálnom majú navrch jej deväťnásobný víťaz v rokoch 2011-2021 Prvá stavebná sporiteľňa s 246 hlasmi a J&T banka s 227 hlasmi. Celkove došlo 630 hlasov pre 5 nominovaných bánk – finančných inštitúcií.

Tradičná anketa World Politician bola zrušená v dôsledku vývoja medzinárodnej situácie po 24. 2. 2022, keď Rusko začalo neprijateľne a v rozpore s medzinárodným právom „riešiť“ rusko-ukrajinské vzťahy, a zároveň nepriamo otvorené otázky s USA a NATO.

Takpovediac rozladenosť a sklamanie širokých vrstiev občanov zo vzťahov vo vládnej koalícii, ale aj medzi koalíciou a opozíciou sa prejavuje dosť „silne“ aj VIII. ročníku ankety Najsympatickejšia osobnosť slovenskej politiky a spoločnosti. Nominovaných je osemnásť osobností, ktorí získali 1204 hlasov. Najvyššie preferencie medzi návštevníkmi www.hospodarskyklub.sk majú : viacnásobný víťaz tejto ankety a predseda SOPK P. Mihók s počtom hlasov 419, prezident AZZZ SR T. Malatinský so 108 hlasmi a o jeden hlas menej dostali predseda DR Považskej cementárne A. Barcík a predseda predstavenstva ŽP V. Soták. Aj v tomto ročníku sa potvrdzuje autorita MUDr. E. Prokopovej, hlavnej odborníčky MZ SR pre všeobecnú starostlivosť a dorast, so 71 hlasmi a starostu bratislavskej Petržalky J. Hrčku s 82 hlasmi.
Vládna koalícia je zastúpená takto : R. Sulík, minister hospodárstva 92 hlasov, I. Korčok, šéf diplomacie 48 hlasov, A. Doležal, minister dopravy a výstavby 31 hlasov, J. Naď, minister obrany 8 hlasov a premiér E. Heger 3 hlasy. Prezidentka SR Z. Čaputová má skromných 21 hlasov. Faktom je, že medzi nominovanými sa nenachádza ani jeden príslušník opozície, čo je viac ako veľavravné.

V poradí 8. ročník ankety „Mierovej ceny to Slovenska 2015“ pre verejnosť má aktuálne piatich nominovaných, ktorí získali 601 hlasov. Podľa viacerých ohlasov „najľudskejší občan, človek a osobnosť“ Boris Filan dostal 188 hlasov, americká agentúra The Associated Press 165 hlasov za foto dvoch detí zdravotníkov čakajúcich svojich rodičov v mariupoľskej nemocnici 6. marca 2022. Niekdajší politik a činiteľ Reaganovej vlády Paul Craig Roberts a český brigádny generál v.v. Andor Šándor majú po 109 hlasov.

Detailné informácie o jednotlivých anketách :
http://www.hospodarskyklub.sk/?ankety2022


Štyrikrát 15 minút so Svedomím

Neformálne ekonomické fórum Hospodársky klub, založené v 1993. roku zvolalo svoje 4. podujatie v tridsiatom roku existencie na 24. mája 2022 o 16.20 h. So zreteľom na pracovné povinnosti a zahraničné cesty väčšina členov združenia požiadala, aby sa 135. zhromaždenie a celkove 286. podujatie uskutočnilo opäť formou videokonferencie.

Program
Úvodné slovo
O civilizačnom aj slovenskom nečase


Andor Šándor, český brigádny generál v zálohe:
Aký bude Svet a my v ňom v máji 2023?
Peter Kasalovský:
Prečo strácajú svoju farebnosť všeľudské ideály?
Ján Šály:
O pamäti národa, ktorá sa deformuje, a stráca schopnosť vypovedať „pravdu“
Kolektív autorov:
Kto a prečo nerešpektuje v SR Benešove dekréty?
Diskusia

Prezentácia
Laureátka Zlatého biatca za rok 2021 Oľga Apoleníková - Salaš Pružina
Záverečné slovo
Kto to len hovorí o zrade národných a štátnych záujmov ...?


Zdroj :
Neformálne ekonomické fórum Hospodársky klub, združenie
www.hospodarskyklub.sk
pkasalovsky@hospodarskyklub.sk