< sekcia Slovensko

Lipšica napadli maskovaní muži vodnou pištoľou

Daniel Lipšic Foto: TASR/Martin Baumann

Incident sa odohral v čase, keď expolitik niesol do škôlky svojho syna.

Bratislava 8. februára (TERAZ.SK) - Skupina zamaskovaných mužov čakala na expolitika Daniela Lipšica pred škôlkou, kde bol zaniesť svojho syna. Incident sa odohral o pár ulíc ďalej, kde začali na D. Lipšica striekať vodu z vodnej pištole, pričom si to jeden zo zamaskovaných mužov nahrával na mobil.

Ako uviedol Lipšic na sociálnej sieti: "Na Gunduličovej ulici mi zrazu niekto začal striekať vodu z vodnej pištole na chrbát. Keď som sa otočil, tak za mnou bolí štyria zamaskovaní muži s vodnými pištoľami, z ktorých jeden "hrdinskú akciu" nahrával na mobil a hovoril, že to je odveta za "vodné delo". Keď som sa otočil a následne sa za nimi rozbehol, tak títo štyria zamaskovaní "hrdinovia" vzali nohy na plecia a utiekli. Som zvedavý, či zverejnia aj časť videa, kde štyria zbabelci utekajú pred jedným štyridsiatnikom."

Zároveň dodal, že nevie, ktorý mafián alebo gangster týchto štyroch lúzrov zaplatil. "Ale chcem ho/ich vyzvať na jedno - ak chcete, tak si ma počkajte kdekoľvek, ale nie pred školou alebo škôlkou mojich detí. Moju rodinu z našich sporov vynechajte," vyzval Lipšic.Incident odsúdil na sociálnej sieti aj bývalý poslanec strany SMER-SD Anton Martvoň. "S Danielom Lipšicom sme boli v NRSR vždy politickí súperi a nemuseli sme sa, ale tento chrapúnsky útok na neho pred škôlkou jeho detí verejne odsudzujem. Ak má niekto s ním problém ako s politikom, tak nech si ho rieši zoči- voči, ale rodina D. Lipšica sa nemá do takýchto vecí, čo zaťahovať. Plne s ním súhlasím," povedal.