< sekcia Slovensko

VIDEO: D. Saková: Spôsob voľby policajného šéfa uzavrieme tento týždeň

Na archívnej snímke ministerka vnútra SR Denisa Saková. Foto: TASR - Marko Erd

Na budúci týždeň bude novela podľa ministerky predložená na rokovanie vlády.

Bratislava 5. septembra (TASR) - Problematika legislatívnej úpravy voľby policajného prezidenta bude uzavretá do konca tohto týždňa. Po stredajšom rokovaní vlády to avizovala ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) s tým, že na budúci týždeň bude novela predložená na rokovanie vlády.

"Budeme sa snažiť, aby tento zákon mal čo najväčšiu podporu celého politického spektra," povedala. Saková nesúhlasí, že so znením novely má problém koaličná SNS. "Boli nejaké námietky, či spätné väzby a dohodli sme sa s premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD), že to do konca týždňa uzavrieme," uistila.Pellegrini v pondelok (3.9.) v rádiu Expres uviedol, že funkčné obdobie nového prezidenta Policajného zboru (PZ) by nakoniec nemuselo byť sedemročné. Reagoval tak na fakt, že návrh novely zákona o Policajnom zbore sa okrem odporu opozície nestretol ani s jednoznačnou zhodou vo vládnej koalícii.

"Ak niekoho irituje sedemročné obdobie, pokojne budem preferovať jeho skrátenie s možnosťou uchádzať sa dotyčnému ešte raz, pretože ho to motivuje vykonávať svoju prácu zodpovedne a dobre, aby mal šancu byť zvolený znova," povedal Pellegrini.