< sekcia Slovensko

V domove Združenie Rodiny pre detský úsmev mali údajne zneužívať deti

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Podozrivý je jeden zo zamestnancov.

Bratislava 21. decembra (TASR) - V súkromnom domove Združenie Rodiny pre detský úsmev vo Veľkých Kozmálovciach v okrese Levice malo údajne dôjsť k sexuálnemu obťažovaniu detí. Informovala o tom dnes televízia Markíza vo svojom večernom spravodajstve.

Podozrivý je jeden zo zamestnancov. Tri úrady práce podali v tejto súvislosti trestné oznámenia. Takmer všetky deti z domova premiestnili. Ministerstvo práce začalo správne konanie o zrušení akreditácie.

Na podozrenia prišiel podľa televízie pracovník sociálnej kurately pri poskytovaní pomoci rodine, ktorej deti boli dočasne umiestnené v domove. Z rozhovoru s deťmi a rodičmi vyplynulo, že mohlo dôjsť k sexuálnemu obťažovaniu jedného z detí.

Úrady podľa televízie preverili aj ostatné deti v zariadení. Mali objaviť ďalšie podozrivé prípady. Následne rozhodli o premiestnení chovancov, ku ktorému došlo takmer okamžite.

V prípade Združenia Rodiny pre detský úsmev nejde podľa televízie o klasický domov, ale skôr o profesionálne rodiny. Markíza sa pokúsila so zariadením skontaktovať, ale neúspešne.