Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 31. marec 2023Meniny má Benjamín
< sekcia Slovensko

Do bubnovačky sa zapojila z Prezidentského paláca aj Z. Čaputová

Na archívnej snímke prezidetka SR Zuzana Čaputová. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Bubnovaním z Prezidentského paláca, s deťmi zo základnej školy na Ostredkovej ulici v Bratislave a so skupinou Campana Batucada, som sa k tejto skvelej akcii pripojila, uviedla hlava štátu.

Bratislava 18. novembra (TASR) - Do tohtoročnej bubnovačky sa v piatok dopoludnia zapojila aj prezidentka SR Zuzana Čaputová. Informuje o tom na sociálnej sieti s tým, že bubnovaním symbolicky upozornili na problém násilia, týrania a zneužívania detí.

V piatok po 10.00 h sa rozozvučali bubny na viac ako 350 školách po celom Slovensku a tiež na námestiach v Nitre, Trstenej, Trenčíne, Partizánskom či Michalovciach. "Bubnovaním z Prezidentského paláca, s deťmi zo základnej školy na Ostredkovej ulici v Bratislave a so skupinou Campana Batucada, som sa k tejto skvelej akcii pripojila," uviedla hlava štátu.

Poďakovala viac ako 61.000 deťom, organizátorom, učiteľom, psychológom a ďalším zanieteným ľuďom, ktorí v piatok bubnovali a zapájajú sa do ďalších osvetových aktivít, počas ktorých otvorene hovoria o násilí, čo sa deje doma, v škole, v tábore alebo na sociálnych sieťach. "Vytvárajú tak spoločenstvá, ktoré sú vnímavejšie voči násiliu a ktoré ho neprehliadajú a nebagatelizujú. Týmto spôsobom posilňujú tých, ktorí násilie zažívajú, v tom, aby vyhľadali pomoc," povedala Čaputová. Podľa nej veľmi presne to vystihuje heslo tejto každoročnej aktivity pri príležitosti Medzinárodného dňa prevencie týrania a zneužívania detí - "Ticho deti pred násilím neochráni".