Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 26. máj 2024Meniny má Dušan
< sekcia Slovensko

Do Grécka možno cestovať bez obmedzení v súvislosti s COVID-19

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Cestujúci prichádzajúci do Grécka nemusia pri vstupe do krajiny preukazovať digitálny COVID certifikát EÚ.

Bratislava 17. júna (TASR) - Do Grécka možno cestovať bez obmedzení v súvislosti s ochorením COVID-19, na vstup do krajiny stačí platný cestovný doklad. Naďalej však platí povinnosť nosiť rúško v zdravotníckych zariadeniach či domovoch dôchodcov. Rezort diplomacie to pripomína na webe.

"Cestujúci prichádzajúci do Grécka nemusia pri vstupe do krajiny preukazovať digitálny COVID certifikát EÚ, potvrdenie o prekonaní COVID-19 alebo negatívny výsledok testu," uvádza ministerstvo. Pri vstupe do krajiny je však potrebné preukázať sa občianskym preukazom alebo cestovným pasom, ktorý musí byť platný do konca pobytu.

V prípade cesty autom rezort odporúča mať uzatvorené havarijné poistenie. "Na gréckych diaľniciach sa platí mýto, platbu môžete realizovať v hotovosti aj kartou," pripomína. Ministerstvo tiež upozorňuje, že v hlavnom meste Grécka môže byť doprava chaotická a agresívna. "Je nutné dať si pozor na niektoré miestne špecifiká, napríklad množstvo motorkárov na ceste či obiehanie z oboch strán na trojprúdovej ceste," spresnilo.