Quantcast
< sekcia Slovensko

Do zbierky Deň narcisov sa dá prispieť už aj formou SMS

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Zbierka sa uskutoční 28. apríla, keď budú dobrovoľníci v slovenských mestách ponúkať žlté narcisy.

Bratislava 25. apríla (TASR) - Do zbierky Ligy proti rakovine (LPR) Deň narcisov sa už dá prispieť cez internet alebo formou SMS. Online a SMS zbierka trvá do 6. mája. TASR o tom informovala PR manažérka LPR Petra Benczyová.

Zbierku je možné podporiť zaslaním SMS na číslo 848. Hodnota správy je 3 eurá. Prispieť sa dá aj zaslaním ľubovoľnej sumy na číslo účtu zbierky SK09 0900 0000 0054 5454 5454 alebo naskenovaním QR kódu. Ten je zverejnený na webe LPR. Benczyová ďalej upozornila, že vo vybraných internetových obchodoch sa dá do zbierky prispieť aj kúpou trojeurového virtuálneho narcisu.

Deň narcisov je verejno-prospešná zbierka LPR. Tento rok sa koná už 26. raz. Uskutoční sa 28. apríla, keď budú dobrovoľníci v slovenských mestách ponúkať žlté narcisy. Jeho cieľom nie je iba finančná podpora boja proti rakovine v rôznych oblastiach, ale upozorňuje aj na jej výskyt. Pripnutím žltého narcisu ako symbolu nádeje na odev tak možno vyjadriť solidaritu so všetkými, ktorí s týmto ochorením zápasia.