< sekcia Slovensko

Dočasné opatrenia NOÚ ovplyvnia príjem pacientov operácie

Ilustračné foto. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Prísne kontrolovaný bude vstup do jednotlivých budov.

Bratislava 30. novembra (TASR) - V súvislosti so zvyšujúcim sa počtom nakazených zamestnancov novým koronavírusom zavádza Národný onkologický ústav (NOÚ) v Bratislave dočasné opatrenia. Týkať sa majú nielen zamestnancov, ale aj príjmu pacientov a plánovaných operácií. TASR o tom informovala špecialistka pre styk s verejnosťou ústavu Patrícia Kubicová.

"Ak si to zdravotný stav pacienta nevyžaduje, nedostáva chemoterapiu, rádioterapiu, respektíve inú liečbu, je lepšie, ak svojho lekára kontaktuje telefonicky a dohodne si iný termín kontroly a observácie," uvádza NOÚ. Prísne kontrolovaný bude vstup do jednotlivých budov. Sprievod jednej osoby bude možné využiť len v prípade imobilného či invalidného pacienta.

"Naďalej poskytujeme zdravotnú starostlivosť a plánované obmedzenia sú prechodné, predbežne na sedem dní. Všetci vrátane pacientov však musíme byť maximálne zodpovední a dodržiavať všetky pravidlá," doplnil generálny riaditeľ NOÚ Tomáš Alscher.

Ústav zároveň otvára ďalšie "COVID oddelenie". "Pre pacientov bude v jednom z našich pavilónov pripravené aj odberové miesto, kde sa budú môcť otestovať antigénovými testami," dodal.

NOÚ informoval, že z celkového počtu viac ako 900 zamestnancov, bolo počas uplynulých dní na ochorenie COVID-19 pozitívne testovaných 51 z nich.