Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 22. júl 2024Meniny má Magdaléna
< sekcia Slovensko

Dopravca Arriva bude budúci týždeň premávať v prázdninovom režime

Na snímka z depa autobusov prepravnej spoločnosti Arriva. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Spoločnosť Arriva zabezpečí v prázdninovom režime prímestskú dopravu v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, ako aj mestskú dopravu v Trnave, Senici, Komárne, Leviciach, Šuranoch a Šahách.

Bratislava 14. februára (TASR) – V Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji budú počas budúceho týždňa (20. – 24. 2.) premávať autobusové spoje dopravcu Arriva v prázdninovom režime. Dôvodom budú jarné prázdniny na západnom Slovensku. Spoje tak budú premávať ako v pracovný deň školských prázdnin. TASR o tom informovala spoločnosť Arriva.

"Počas prázdnin klesá vyťaženosť spojov, ktoré využívajú žiaci základných a stredných škôl. Prázdninový režim v prímestskej a mestskej doprave tak umožňuje dopravcovi pružne reagovať na potreby cestujúcich. Ide o dočasnú zmenu, ku ktorej dochádza počas termínov školských prázdnin," pripomenul hovorca spoločností Arriva na Slovensku Peter Stach.

Spoločnosť Arriva zabezpečí v prázdninovom režime prímestskú dopravu v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, ako aj mestskú dopravu v Trnave, Senici, Komárne, Leviciach, Šuranoch a Šahách. Rovnako to bolo aj po minulé roky. Spoje, ktoré nepremávajú počas prázdnin, sú v cestovných poriadkoch označené značkou "10".

V mestách Piešťany, Hlohovec, Senica, Senec, Malacky, Vráble, Zlaté Moravce, Nové Zámky, Šaľa a Štúrovo bude mestská autobusová doprava premávať bez zmien.

Počas sobôt 18. a 25. februára budú autobusy dopravcu premávať vo víkendovom režime ako počas akejkoľvek inej soboty v roku. Počas nedieľ 19. a 26. februára bude doprava na všetkých prímestských a mestských autobusových linkách zabezpečená ako v nedeľu a štátom uznané sviatky.

Platné cestovné poriadky sú zverejnené na webovej stránke dopravcu.