Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 22. február 2024Meniny má Etela
< sekcia Slovensko

SMÚTOK NA CESTÁCH: Dopravné nehody si tento rok vyžiadali 200 obetí

Na archívnej snímke dopravná nehoda na Gagarinovej ulici v Bratislave. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Pri prepočte na počet dní sa denne na Slovensku stane približne 33 dopravných nehôd a v priemere za tri dni zomrú na našich cestách dvaja ľudia, skonštatoval riaditeľ dopravnej polície Tomáš Vrábel.

Bratislava 20. novembra (TASR) - Dopravné nehody si tento rok doposiaľ vyžiadali 200 obetí. Polícia pripomína, že ich pamiatku si možno aj tento rok uctiť v rámci celoslovenskej pietnej spomienky, ktorá každoročne pripadá na tretiu novembrovú nedeľu. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

"Cieľom je nielen uctiť si pamiatku obetí dopravných nehôd, ale preventívnou formou upozorniť všetkých účastníkov cestnej premávky na tragické následky dopravných nehôd," uviedla Bárdyová. Priblížila, že počas desiatich mesiacov tohto roka sa na Slovensku stalo 10.098 dopravných nehôd, o život pri nich prišlo 200 osôb. Z nich bolo 165 mužov a 35 žien.

"Pri prepočte na počet dní sa denne na Slovensku stane približne 33 dopravných nehôd a v priemere za tri dni zomrú na našich cestách dvaja ľudia. Za každým číslom zo štatistiky je ľudský život, ktorý sa už nedá vrátiť, preto keď vyrážate na cesty, vždy myslite na to, aká je tenká hranica medzi životom a smrťou a jazdite tak, aby ste sa domov vrátili živí a zdraví," skonštatoval riaditeľ dopravnej polície Tomáš Vrábel.

Celoslovenská pietna spomienka za obete dopravných nehôd sa bude konať o 9.00 v evanjelických kostoloch v Liptovskom Mikuláši, v Poprade a v Modre. O 10.00 h si obete nehôd môžu ľudia pripomenúť v evanjelických kostoloch vo Vrbovciach a v Lučenci.

Bárdyová pripomenula, že netreba zabúdať ani na prácu tých, ktorí pri dopravných nehodách poskytujú profesionálnu pomoc, teda lekárov, záchranárov, hasičov a policajtov.