Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 21. február 2024Meniny má Eleonóra
< sekcia Slovensko

Dovolacie konanie v kauze P. Gašparoviča a L. Vičana má byť vo štvrtok

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Ďalšie dva termíny verejného zasadnutia sú určené na 18. januára 2024 a 1. februára 2024.

Bratislava 9. decembra (TASR) - Dovolacie konanie v korupčnej kauze bývalého príslušníka Slovenskej informačnej služby (SIS) Petra Gašparoviča a expolicajta Ladislava Vičana je naplánované na štvrtok 14. decembra. Naposledy bolo odročené pre zdravotné problémy Vičana. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní zverejneného na webe NS SR.

Ďalšie dva termíny verejného zasadnutia sú určené na 18. januára 2024 a 1. februára 2024. Za neospravedlnenú neúčasť na poslednom verejnom zasadnutí uložil súd Gašparovičovi poriadkovú pokutu vo výške 300 eur. Z tohto dôvodu má byť na najbližšie pojednávanie predvedený políciou.

Dvojicu odsúdil NS SR v minulom roku za prečin nepriamej korupcie v spolupáchateľstve, čím zmiernil prvostupňový rozsudok uznávajúci ich za vinných z trestného činu prijímania úplatku. Prokuratúra podala voči tomuto rozhodnutiu dovolanie.

Gašparovič dostal 22-mesačný nepodmienečný trest odňatia slobody, Vičan dostal 20 mesiacov za mrežami. Obaja si predtým odpykali približne 16 mesiacov vo väzbe. Zadržaní boli v roku 2020 v rámci akcie Judáš.