Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 26. marec 2023Meniny má Emanuel
< sekcia Slovensko

Dušana K. z kauzy prípravy vrážd prokurátorov prepustili na slobodu

Na snímke vpravo obžalovaný Dušan K. prichádza v sprievode príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže na pojednávanie v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a aj v kauze prípravy vrážd prokurátorov na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku v piatok 13. januára 2023. Foto: TASR - Pavol Zachar

Obžalovaný má povinnosť nosiť elektronický náramok na monitorovanie pohybu.

Bratislava 8. februára (TASR) - Obžalovaného Dušana K. z kauzy prípravy vrážd prokurátorov prepustili z väzby na slobodu. Najvyšší súd SR v utorok (7. 2.) potvrdil väzobné rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

"Najvyšší súd na neverejnom zasadnutí v trestnej veci Dušana K. zamietol sťažnosť prokurátora proti uzneseniu ŠTS z 13. januára 2023. Senát sa v plnom rozsahu stotožnil s názorom súdu prvého stupňa," priblížila hovorkyňa. Obžalovaný má povinnosť nosiť elektronický náramok na monitorovanie pohybu.

Pre prípravu vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho čelia obžalobe štyri osoby - Marian K., Alena Zs., Dušan K. a Darko D. Tomáš Sz. bol vylúčený na samostatné konanie, súd ho uznal za vinného. Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť od Mariana K. podľa obžaloby na jeseň 2017. V prípade Šufliarskeho približne o rok neskôr.