Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. december 2023Meniny má Bibiana
< sekcia Slovensko

Dzurinda vidí cestu v mobilizácii občanov, nie rezignácii

Na snímke vpravo predseda strany Modrí - Európske Slovensko Mikuláš Dzurinda a vľavo predseda strany Most - Híd László Sólymos. Foto: TASR Martin Baumann

Strany Progresívne Slovensko, KDH a Modrí, Most-Híd ponúkajú podľa neho novú energiu a skúsenosti.

Bratislava 22. septembra (TASR) - Strana Modrí, Most-Híd neplánuje odstúpiť z parlamentných volieb. Na piatkovej tlačovej konferencii o tom informoval líder strany Mikuláš Dzurinda.

"Cestou pre Slovensko po parlamentných voľbách nie je žiadna rezignácia, žiadne odstupovanie, ale presný opak. Cestou pre Slovensko je mobilizácia občanov SR," vyhlásil Dzurinda. Oslovovať podľa neho treba najmä tých, ktorí chcú ísť voliť, no zatiaľ nevedia koho, ako aj sklamaných voličov OĽANO, SaS či Sme rodina.

Strany Progresívne Slovensko, KDH a Modrí, Most-Híd ponúkajú podľa neho novú energiu a skúsenosti. Táto zostava by podľa neho dokázala nielen spolupracovať, ale priniesť aj pozitívne výsledky.

Predseda SaS Richard Sulík vo štvrtok (21. 9.) upozornil na hrozbu prepadnutia množstva demokratických hlasov, ktoré môžu byť kľúčové pri zostavovaní vlády. Ak by sa strany rozhodli z boja odstúpiť v prospech SaS, deklaroval pripravenosť rokovať s nimi po voľbách o obsahu vládneho programu či personálnych nomináciách. Vyhnúť sa chce vzniku vlády v zložení Smer-SD, Hlas-SD, Republika a SNS.