Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 28. máj 2024Meniny má Viliam
< sekcia Slovensko

Enviropolícia obvinila muža, ktorý na ulici v Jalšovom zastrelil psa

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jakub Kotian

Prípad sa stal v auguste 2023 na ulici v blízkosti rodinných domov v obci Jalšové. Obvinený muž zastrelil kríženca jazvečíka v bezprostrednej blízkosti jeho majiteľky a jej sedemročného synovca.

Nitra 14. februára (TASR) - Enviropolícia obvinila muža, ktorý zastrelil na ulici psa. Dôvodom usmrtenia psa legálne držanou zbraňou malo byť to, že pes na obvineného štekal a pobehoval okolo neho bez toho, aby na obvineného zaútočil, informovala Zuzana Hrabovská z Prezídia Policajného zboru.

Vyšetrovateľ oddelenia Nitra odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality vzniesol obvinenie voči 54-ročnému mužovi D. S. z obce Jalšové v okrese Hlohovec za prečin usmrtenia spoločenského zvieraťa bez primeraného dôvodu.

Prípad sa stal v auguste 2023 na ulici v blízkosti rodinných domov v obci Jalšové. Obvinený muž zastrelil kríženca jazvečíka v bezprostrednej blízkosti jeho majiteľky a jej sedemročného synovca. Páchateľ spôsobil psovi strelné poranenie hrudníka, na následky ktorého aj napriek včasnej chirurgickej intervencii pes neskôr uhynul.

V prípade dokázania viny páchateľovi hrozí trest odňatia slobody až do výšky päť rokov. Polícia upozorňuje občanov, že akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti, pričom v prípade usmrtenia spoločenského zvieraťa bez primeraného dôvodu je takéto konanie považované za trestný čin.