Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 17. jún 2024Meniny má Adolf
< sekcia Slovensko

Exprezidenta policajného zboru Tibora G. prepustili zo zadržania

Na archívnej snímke Tibor Gašpar Foto: TASR/Marko Erd

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) podal v sobotu (12. 8.) podnet na väzobné stíhanie Tibora G. aj ďalšieho obvineného Romana S.

Bratislava 13. augusta (TASR) - Exprezidenta policajného zboru Tibora G. prepustili z policajného zadržania. Na sociálnej sieti o tom informoval jeho advokát Marek Para. Taktiež aj jeho syn Pavol Gašpar.

"Dnes ráno okolo 2.00 h ma prepustil prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry," uviedol Tibor G. na videu, zverejnenom na sociálnej sieti. Dodal, že viac informácií poskytne v najbližších dňoch.

Podľa Paru sa prokurátor nestotožnil s názorom vyšetrovateľa a nevidel existenciu dôvodov na zadržanie Tibora G. "Naďalej zostáva obvinený. Podali sme sťažnosť a o nej bude rozhodovať prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry," uviedol pre TASR.

Dodal, že o návrhu na vzatie do väzby v prípade obvineného Romana S. má v nedeľu rozhodovať predseda Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Ján Hrubala.

Tibora G. v piatok (11. 8.) ráno zadržali a obvinili v súvislosti s podozrením z korupčnej trestnej činnosti v rámci policajnej akcie Ezechiel 7. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) podal v sobotu (12. 8.) podnet na väzobné stíhanie Tibora G. aj ďalšieho obvineného Romana S. Obvinený je aj nitriansky podnikateľ Norbert B.