< sekcia Slovensko

F. Mikloško: Nebudem kartou kortešačky medzi politickými stranami

František Mikloško Foto: TASR/Michal Svítok

Mikloško vo svojom vyhlásení priznáva, že má osobnú podporu mnohých funkcionárov KDH a že by mu bolo cťou, ak by ho hnutie na funkciu prezidenta podporilo oficiálne.

Bratislava 16. decembra (TASR) – Vyhlásenie predsedu KDH Alojza Hlinu týkajúce sa prezidentských volieb o pripravenosti rokovať s víťazom primárok medzi Veronikou Remišovou a Františkom Mikloškom je vzdušný zámok. Označuje ho tak samotný Mikloško, nezávislý kandidát na prezidenta, ktorý zdôrazňuje, že Hlina „nedisponuje ani ním, ani Remišovou, političkou OĽaNO“.

Mikloško vo svojom vyhlásení priznáva, že má osobnú podporu mnohých funkcionárov KDH a že by mu bolo cťou, ak by ho hnutie na funkciu prezidenta podporilo oficiálne. „No nebudem sa ako nezávislý prezidentský kandidát zúčastňovať ako karta kortešačky medzi politickými stranami,“ zdôraznil Mikloško, ktorého kandidatúru vo štvrtok (13. 12.) podporilo Predsedníctvo a Ústredie Zväzu kresťanských seniorov na Slovensku.

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) nepostaví v prezidentských voľbách vlastného kandidáta, na sobotňajšom (15. 12.) rokovaní v Novom Smokovci vo Vysokých Tatrách sa členovia Rady KDH uzniesli na tom, strana bude hľadať zhodu na spoločnom konzervatívnom prezidentskom kandidátovi s kresťanskými hodnotami v širšom politickom priestore. "KDH je pripravené rokovať s víťazom primárnych volieb, ktorý by vzišiel zo zápasu medzi Veronikou Remišovou a Františkom Mikloškom," uviedol hovorca kresťanských demokratov Stano Župa. Ak by k tomu nedošlo, tak strana v prvom kole prezidentských volieb podporí kandidáta s podporou opozície, ktorý má najväčšiu šancu dostať sa do druhého kola. "Avšak za predpokladu, že dôjde k dohode medzi ním a KDH v kultúrno-etických otázkach," doplnil.