Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 21. júl 2024Meniny má Daniel
< sekcia Slovensko

Festival Atmosféra v Hontianskych Nemciach zverejnil hudobný program

Na snímke diváci sledujú vystúpenie Richarda Autnera a Martina Geišberga počas druhého dňa festivalu Atmosféra 5. augusta 2023 pri obci Hontianske Nemce, okres Krupina. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Návštevníkov určite osloví aj vystúpenie viac ako 70 detí z bratislavského zboru Superar, ktorý sa predstaví s členmi Slovenského komorného orchestra s projektom Oslava rozmanitosti.

Bratislava 17. mája (TASR) - Hontianske Nemce budú od 2. do 4. augusta miestom dvanásteho ročníka festivalu Atmosféra. Aktuálny ročník prinesie silný line-up nielen zo Slovenska a Českej republiky - po prvýkrát do Hontianskych Nemiec zavítajú interpreti z Veľkej Británie. TASR informoval PR manažér Marek Kučera.

V zozname domácich interpretov sú Jana Kirschner, skupiny Korben Dallas, Para, Billy Barman, Medial Banana, Dennyiah, Fvck Kvlt, projekt KKR (Kontrola kvality reality), Katarína Koščová s Danielom Špinerom či Robert Pospiš s Martinom Sillayom, ktorí zahrajú svoje Piesne na dobrú noc.

Návštevníkov určite osloví aj vystúpenie viac ako 70 detí z bratislavského zboru Superar, ktorý sa predstaví s členmi Slovenského komorného orchestra s projektom Oslava rozmanitosti. Rovnako silný zážitok prinesie aj spojenie Folk&Bass Orchestra spolu so Ženami z Muzičky. Dokopy sa na dvanástej Atmosfére predstaví takmer 30 hudobných zoskupení a interpretov.

V rámci zahraničných mien do Hontianskych Nemiec z Veľkej Británie zavíta speváčka Caoilfhionn Rose ako aj hudobník Daudi Matsiko. Z Českej republiky príde po prvýkrát Lenka Dusilová Band, okrem nej sa so svojou experimentálnou tvorbou predstaví aj trio Himalayan Dalai Lama a po dvoch rokoch sa vráti hudobník Václav Havelka, tentokrát vystúpi s Irenou a Vojtěchom Havlovými.

"Aj tento rok chceme našim návštevníkom na atmosférickú lúku priniesť skutočne čarovnú Atmosféru. Snažíme sa pre nich aj pre nás vytvoriť priestor, kde môžeme byť sami sebou a plne autentickí. Vytvoríme malebný mikrosvet, v ktorom sa navzájom budeme cítiť akceptovane, slobodne a bezpečne," hovorí hlavná organizátorka Gretka Pavlovová.