Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 21. február 2024Meniny má Eleonóra
< sekcia Slovensko

Festival Lodenica pozýva na 25. ročník, vystúpi Jaromír Nohavica

Na snímke pesničkár Jaromír Nohavica počas úvodného koncertu 20. ročníka festivalu Lodenica v Piešťanoch 30. augusta 2018. Foto: TASR - Martin Palkovič

Vo štvrtok sa fanúšikovia môžu tešiť na spomienkový blok nazvaný Memorial legiend Lodenice, alebo spomienka na kamarátov.

Bratislava 30. júla (TASR) - Obľúbený festival Lodenica zverejňuje ďalších účinkujúcich. V areáli na Zelenej vode v Novom Meste nad Váhom 31. augusta až 2. septembra vystúpia okrem legendy Jaromíra Nohavicu skupiny Čechomor, Kamelot, Desmod aj populárni Mirai. Na 25. výročie festivalu pripravili organizátori Memoriál legiend Lodenice. TASR o tom informovala PR manažérka Nora Krchňáková.

"Štvrtok 31. augusta bude klasicky nostalgický. Spomenieme si na legendu Michala Tučného, ktorý na Lodenici nebol, pretože jeho životná dráha sa skončila skôr. Veď všetci si dodnes spievame jeho piesne. Jedna z najstarších formácií Belasí Igora Pavelicu a Poutníci s už legendárnou Panenkou tiež nebudú chýbať. Po prvýkrát bude už vo štvrtok Kamelot s Romanom Horkým. Kamelot je jediná kapela, ktorá účinkovala na všetkých ročníkoch Lodenice," vysvetľuje dramaturg František Grebeči.

Vo štvrtok sa fanúšikovia môžu tešiť na spomienkový blok nazvaný Memorial legiend Lodenice, alebo spomienka na kamarátov. Organizátori tak chcú vzdať hold a úctu nielen interpretom, ale aj divákom, organizátorom a všetkým, ktorí mali niečo spoločné s festivalom. Na tých, ktorí s nami tvorili Lodenicu, ale už na nás budú pozerať z muzikantského neba. Na záver štvrtkového večera vystúpi česká skupina Mirai," dodáva Grebeči.

V piatok 1. septembra štartuje program o 15:00 hodine. Na hlavnom pódiu vystúpia veľké mená Čechomor, Fleret, Vojtěch Nedvěd, Hrdza či Bukasový masív. Večer zakončí akustický koncert obľúbenej kapely Desmod. Druhé pódium nesie názov Komorná scéna.

V sobotu 2. septembra sa program začína o 15.00 h a na fanúšikov sa teší ostravský folkový spevák, textár, skladateľ a gitarista Jaromír Nohavica, prvá dáma českej country scény Věra Martinová, skupina Taxmeni, domáce Slniečko či speváčka Veronika Rabada. Okrem hudby čakajú na návštevníkov Lodenice aj scénky detskej farmy Humanita Bertrama Betaka s ich krásnymi koníkmi, ktorí tiež patria medzi hviezdy festivalu. Nebudú chýbať atrakcie pre deti, kolotoče či jazdy na koňoch.