Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Slovensko

Fico a Eštok avizujú nasadenie masívnej sily na hranici s Maďarskom

Na snímke sprava generálny tajomník služobného úradu ministerstva vnútra (MV) SR Igor Tkačivský, chrbtom predseda vlády SR Robert Fico (SMER-SD) a vľavo minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok (HLAS-SD) počas stretnutia na pôde rezortu vnútra v Bratislave v pondelok 30. októbra 2023. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Šutaj Eštok zdôraznil ambíciu zelenú hranicu kompletne chrániť. Nasadiť na to plánuje rezort masívne personálne i technické zabezpečenie. Skonštatoval, že situácia vo svete je extrémne vážna.

Bratislava 30. októbra (TASR) - Slovensko nasadí ešte v pondelok večer na zelenej hranici s maďarskom masívnu silu. Avizovali to premiér Róbert Fico (Smer-SD) a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Šéf rezortu vnútra zároveň požiadal o zvolanie mimoriadnej bezpečnostnej rady v súvislosti s nelegálnou migráciou. Spolu s premiérom poukázali na situáciu v pásme Gazy a prípadné bezpečnostné hrozby.

"Ľudia musia žiť pokojnejšie aj bezpečnejšie vzhľadom na to, čo sa deje vo svete," podčiarkol premiér. "Nelegálna migrácia, pokiaľ nebude pod kontrolou, môže spôsobiť, že sem budú prichádzať 'závadové' osoby, ktoré sú napojené na teroristické štruktúry," dodal. Víta, že ministerstvo si stanovilo za jednu z priorít práve riešenie migrácie. Priblížil, že ministerstvo vnútra a Ozbrojené sily SR majú nasadiť "pomerne veľkú živú silu a techniku" na celej zelenej hranici s Maďarskom.

Šutaj Eštok zdôraznil ambíciu zelenú hranicu kompletne chrániť. Nasadiť na to plánuje rezort masívne personálne i technické zabezpečenie. Skonštatoval, že situácia vo svete je extrémne vážna. Minister očakáva veľkú vlnu nelegálnej migrácie, preto požiadal o zvolanie bezpečnostnej rady. Situáciu podľa jeho slov nemožno podceňovať.