Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. jún 2026Meniny má Sidónia
< sekcia Slovensko

Fico na summite V4: Nebudeme nastoľovať témy, ktoré nás rozdeľujú

Na snímke premiéri krajín Vyšehradskej štvorky (V4) sprava Robert Fico (Slovensko), Péter Magyar (Maďarsko), Donald Tusk (Poľsko) a Andrej Babiš (Česko) pózujú počas tlačovej konferencie v rámci summitu premiérov vlád krajín Vyšehradskej štvorky (V4) v maďarskom meste Gödöllő v utorok 23. júna 2026. Foto: TASR/DUNA

Správu aktualizujeme.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Gödöllő 23.júna (TASR) - Krajiny Vyšehradskej štvorky (V4) sú dostatočne múdre na to, aby dávali na stôl len témy, ktoré ich spájajú. V utorok to v maďarskom Gödöllő uviedol predseda vlády SR Robert Fico po rokovaní premiérov V4. Fico za slovenské predsedníctvo zároveň prisľúbil, že nebude nastoľovať témy rozdeľujúce V4. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti.

Boli sme veľmi silní. Chceme byť opäť veľmi silní. Štyri krajiny, ktoré tvoria V4, musia mať takúto ambíciu,“ povedal slovenský premiér, podľa ktorého ročné slovenské predsedníctvo V4, ktoré sa začína 1. júla, prichádza v náročných časoch.

Podľa jeho slov neformálne stretnutie, ktoré bolo pred plenárnym zasadnutím, ukázalo, na aké vážne výzvy musí V4 reagovať prakticky vo všetkých častiach sveta.

Za celú V4 chcem povedať, že nechceme byť len objektom rozhodnutí. Chceme byť spolutvorcami týchto rozhodnutí,“ podčiarkol Fico.




(spravodajca TASR Ladislav Vallach)