Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 23. jún 2024Meniny má Sidónia
< sekcia Slovensko

Fico nesúhlasí s tvrdeniami Šikutu, že na NS SR je všetko v poriadku

Na archívnej snímke poslanec Robert Fico (Smer-SD). Foto: TASR - Martin Baumann

Za škandalózne Fico označil napríklad to, že rozhodnutie o väzbe Roberta Kaliňáka nedostal doteraz ani on sám, ani jeho obhajcovia, ale prečítať si ho mohli v príspevku jedného z denníkov.

Bratislava 1. júna (TASR) - Líder opozičného Smeru-SD Robert Fico nesúhlasí s tvrdeniami predsedu Najvyššieho súdu (NS) SR Jána Šikutu, ktorý vylučuje akékoľvek manipulácie pri prideľovaní spisov a odmieta útoky na sudcov. Tvrdí, že na Najvyššom súde SR nie je všetko v poriadku. Konštatuje to v reakcii, ktorú TASR poskytol hovorca strany Ján Mažgút.

"Pán predseda NS SR, buď neviete, čo sa na Vašom súde deje, čo by bolo mimoriadne nepríjemné, alebo Vás zavádzajú. Evidentne však máte na súde sudcov, ktorí sa politicky angažujú a skôr ako pošlú rozhodnutie dotknutým osobám, informujú spriaznené médiá. Nehovorte, že na NS SR je všetko v poriadku," odkazuje Fico s tým, že niektorí sudcovia v priamom prenose likvidujú právny štát.

Za škandalózne označil napríklad to, že rozhodnutie o väzbe exministra vnútra Roberta Kaliňáka nedostal doteraz ani on sám, ani jeho obhajcovia, ale prečítať si ho mohli v príspevku jedného z denníkov. "Tak si predstavte, že vo vláde sedí Smer a akékoľvek súdne rozhodnutie týkajúce sa opozičného politika by sme si najskôr prečítali v novinách a až potom by ho dostal opozičný politik. To by bol cirkus," myslí si Fico poukazujúc aj na nezákonnosť a zaujatosť niektorých sudcov.