Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 15. júl 2024Meniny má Henrich
< sekcia Slovensko

Fico telefonoval so Šmyhaľom, potvrdil mu ponuku hospitalizácie

Na snímke premiér Ukrajiny Denys Šmyhal. Foto: TASR - Martin Baumann

Fico zablahoželal Ukrajine k otvoreniu rokovaní o vstupe krajiny do EÚ.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Bratislava 9. júla (TASR) - Premiér Robert Fico (Smer-SD) telefonoval s predsedom vlády Ukrajiny Denysom Šmyhaľom. Potvrdil mu ponuku hospitalizovať na Slovensku detských onkologických pacientov z Kyjeva. Dohodli sa, že technický prevoz a následnú hospitalizáciu zabezpečia ministri zdravotníctva. Fico poďakoval Šmyhaľovi za prejavy podpory po atentáte na jeho osobu. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády (ÚV) SR.

"Premiéri sa ďalej dohodli, že vlády si v krátkom čase vymenia hodnotenie plnenia záväzkov prijatých na spoločnom rokovaní slovenskej a ukrajinskej vlády v Michalovciach a začnú prípravu ďalšieho spoločného rokovania vlád," priblížil ÚV. Ako doplnil, ukrajinský premiér pozval slovenskú vládu na rokovanie na území Ukrajiny, pričom ako predbežný termín bola určená druhá polovica septembra alebo začiatok októbra 2024. "Premiéri sa zhodli, že spoločné rokovanie vlád bude výbornou príležitosťou na otvorený a férový dialóg o celom okruhu otázok," uviedol úrad.

Fico zablahoželal Ukrajine k otvoreniu rokovaní o vstupe krajiny do EÚ. Slovenská vláda je podľa ÚV pripravená poskytnúť ukrajinskej vláde technickú pomoc pri týchto negociáciách.