< sekcia Slovensko

Fico tvrdí, že Kažimír je terčom obvinenia, pretože chcú jeho funkciu

Na snímke v popredí poslanec NR SR Robert Fico počas tlačovej konferencie klubu SMER-SD 26. januára 2021, foto z archívu. Foto: TASR – Jaroslav Novák

Robert Fico trvá na tom, že ak stačí jedna výpoveď bývalého šéfa finančnej správy Františka I., ktorý je vo väzbe, tak by mali orgány riešiť aj ministra vnútra Romana Mikulca.

Bratislava 13. októbra (TASR) - Expremiér a líder opozičného Smeru-SD Robert Fico skonštatoval, že guvernér Národnej banky Slovenska (NBS) Peter Kažimír čelí obvineniu len preto, lebo niekto potrebuje jeho funkciu. Myslí si, že obvinenie Kažimírovi treba odmietnuť aj vzhľadom na dôkaznú situáciu. Podľa vlastných slov by Fico na Kažimírovom mieste z funkcie neodstúpil.

"Bol by blázon, keby odstúpil. Za čo? Za tento vymyslený príbeh?" uviedol Fico. Hovorí, že obvinenie Kažimíra je postavené len na výpovedi jedného kajúcnika, ktorý je aktuálne vo väzbe. Fico trvá na tom, že ak stačí jedna výpoveď bývalého šéfa finančnej správy Františka I., ktorý je vo väzbe, tak by mali orgány riešiť aj ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO), keďže mal vypovedať aj o úplatku pre neho.
Na snímke zľava minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) a poslanec NR SR Robert Fico (Smer-SD) počas mimoriadnej 31. schôdze parlamentu, na ktorej mal čeliť minister vnútra SR odvolávaniu 15. júna 2021 v Bratislave, foto z archívu.
Foto: TASR Jakub Kotian

Kažimír je obvinený z prečinu podplácania. Obvinenie odmieta, necíti sa byť vinný zo žiadneho trestného činu.