Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. marec 2024Meniny má Albín
< sekcia Slovensko

Fico: Urobíme všetko preto, aby vznikla vláda, Čaputová mi dala 14 dní

Na snímke predseda strany SMER-SD Robert Fico sa rozpráva s novinármi po prijatí prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou v Prezidentskom paláci 2. októbra 2023 v Bratislave. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Nebude to ľahký proces, ale urobíme všetko preto, aby vznikla vláda Slovenskej republiky, uviedol Fico. Nechcel oznamovať, v akom poradí bude s ďalšími stranami rokovať.

Bratislava 2. októbra (TASR) - Predseda Smeru-SD Robert Fico má na zostavenie vlády 14 dní. Oznámil to v pondelok po tom, čo si ako šéf víťaznej strany sobotných (30. 9.) parlamentných volieb prevzal poverenie na zostavenie vlády od prezidentky Zuzany Čaputovej.

"Nebude to ľahký proces, ale urobíme všetko preto, aby vznikla vláda Slovenskej republiky," uviedol Fico. Nechcel oznamovať, v akom poradí bude s ďalšími stranami rokovať.

V pondelok sa hlava štátu okrem Fica stretne aj s predsedom hnutia Progresívne Slovensko Michalom Šimečkom. V utorok (3. 10.) bude rokovať s predsedom strany Hlas-SD Petrom Pellegrinim. V nasledujúcich dňoch budú pokračovať stretnutia s ďalšími lídrami.

Do parlamentu sa celkovo dostalo šesť strán a hnutí a jedna koalícia. S podporou 22,94 percenta hlasov zvíťazil Smer-SD, čo mu prinieslo 42 kresiel v Národnej rade SR.