< sekcia Slovensko

Finančná správa rozviazala pracovný pomer s M. Kriakom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Marko Erd

Podľa medializovaných informácií bol zapojený do sledovania zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka a ďalších novinárov.

Bratislava 24. októbra (TASR) - Finančná správa (FS) rozviazala pracovný pomer so zamestnancom Miroslavom Kriakom. TASR o tom informovala hovorkyňa FS Ivana Skokanová. Podľa medializovaných informácií bol zapojený do sledovania zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka a ďalších novinárov.

"Ide o naozaj závažné informácie, ktoré sme okamžite začali preverovať. V tejto súvislosti sme už v komunikácii aj s orgánmi činnými v trestnom konaní vrátane Generálnej prokuratúry SR. Vedieme zároveň interné šetrenie a podnikáme ďalšie kroky," uvádza sa v stanovisku FS.

"V žiadnom prípade nechceme, aby sa meno takej štátnej inštitúcie, ako je FS, spájalo s uvedenými medializovanými informáciami, a už vôbec nie s praktikami, ktoré sú spájané s trestnou činnosťou," píše sa v stanovisku.

Podľa týždenníka Plus 7 dní nemal novinára Jána Kuciaka a jeho kolegov sledovať len bývalý šéf kontrarozviedky SIS Peter Tóth. Ten si mal podľa týždenníka najať aj Miroslava Kriaka, bývalého príslušníka ŠtB aj SIS. Novinárov mali sledovať na objednávku podnikateľa Mariana K.