Quantcast
< sekcia Slovensko

Husár ostro odsúdil správanie fanúšikov v derby v Trnave

Ivan Husár, archívne foto. Foto: TASR - Jakub Kotian

Štátny tajomník zároveň predpokladá, že pre šport a samotný futbal budú vyvodené veľké tresty.

Bratislava 18. októbra (TASR) – Správanie fanúšikov vo futbalovom derby medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava odsúdil aj Ivan Husár, štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Šláger 11. kola Fortuna ligy sa v nedeľu nedohral, hlavný rozhodca Filip Glova ho predčasne ukončil po dlhej prestávke, ktorú spôsobili výtržnosti priaznivcov oboch tímov.

Rezort školstva sa voči takému správaniu tvrdo vyhradzuje a odsudzuje akékoľvek formy násilia či navádzanie naň. „Myslím si, že tí, ktorí sa na ihrisku bili, na futbal nechodia. Chodia sa len pobiť. Rizikový zápas Fortuna ligy bol nezvládnutý v mnohých ohľadoch. Usporiadatelia z Trnavy ho minimálne podcenili," uviedol Husár prostredníctvom tlačovej správy v reakcii na nedohraný zápas.

Štátny tajomník zároveň predpokladá, že pre šport a samotný futbal budú vyvodené veľké tresty. Podľa neho takéto správanie ublížilo nielen futbalu a ekonomike futbalu, ale aj covidovému nastaveniu, keďže v súčasnosti je každý divák v hľadisku vzácny.

„Vyzývame vedenie slovenského futbalu, aby v tejto kauze postupovalo veľmi razantne. Ak boli zapojení aj priaznivci zahraničných klubov, je nutné riešiť kauzu aj s medzinárodnou spoluprácou," dodal Husár.