Quantcast
< sekcia Slovensko

Generálny prokurátor odmieta snahy monitorovať jeho návštevy

Na snímke generálny prokurátor Maroš Žilinka počas brífingu k rozhodnutiu o mimoriadnom opravnom prostriedku 7. júna 2022 v Bratislave. Foto: TASR - Michal Svítok

Osoby, ktoré sa snažili zisťovať dané skutočnosti, sa podľa Žilinku preukazovali preukazmi Národnej kriminálnej agentúry. Nevylúčil však, že môže ísť aj o iné skupiny mimo oficiálnych orgánov štátu.

Bratislava 7. júna (TASR) - Generálny prokurátor Maroš Žilinka odmietol snahy o plošné monitorovanie jeho kontaktov, stykov a návštev, ktoré prijíma vo svojom sídle. Považuje za neprípustné, aby niekto u zamestnancov prokuratúry zisťoval, či za ním chodia "prominentné návštevy", politici či "pán Pčolinský". Ako zdôraznil, každá jedna návšteva je prísne evidovaná a sprevádzaná príslušnými osobami a navyše príslušníkmi jeho ochranky.

"Ak je tu podozrenie na konkrétny protiprávny čin, protiprávny skutok, nech sa zákonným spôsobom objasní. Ale nie pod pláštikom návštev zamestnancov prokuratúry pôsobiacich na vrátnici v pozícii informátorov overovať a zisťovať, kto chodí, kedy chodí, prečo chodí za generálnym prokurátorom SR," vyhlásil Žilinka na utorkovej tlačovej konferencii.Osoby, ktoré sa snažili zisťovať dané skutočnosti, sa podľa Žilinku preukazovali preukazmi Národnej kriminálnej agentúry. Nevylúčil však, že môže ísť aj o iné skupiny mimo oficiálnych orgánov štátu.