Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 10. december 2023Meniny má Radúz
< sekcia Slovensko

Gröhling: Od pondelka nastúpilo do MŠ 40 % detí,na prvý stupeň ZŠ 78 %

Na snímke vľavo minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling a podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (obaja SaS) počas 2. rokovania vlády SR 14. apríla 2021 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Následne od 19. apríla sa môžu vrátiť k prezenčnej forme výučby aj žiaci ôsmych a deviatych ročníkov zo základných škôl okrem čiernych okresov.

Bratislava 14. apríla (TASR) - Od pondelka (12. 4.), keď sa plošne otvorili materské školy (MŠ) a prvý stupeň základných škôl (ZŠ), nastúpilo do škôlok 40 percent detí. Na prvý stupeň ZŠ sa vrátilo 78 percent žiakov. V stredu po rokovaní vlády to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).

Do MŠ nastúpilo podľa slov šéfa rezortu školstva necelých 67.000 detí. Na prvý stupeň ZŠ sa do školských lavíc vrátilo okolo 170.000 detí, pričom v školách by ich malo byť dokopy okolo 220.000. Minister povedal, že niektorí rodičia s návratom žiakom do škôl ešte pár dní čakajú.

plne zatvorených je 548 škôl," povedal minister školstva. Zatvorených je viac ako 1045 tried, a to z dôvodu náznaku pozitivity v triede.

Od pondelka 12. apríla sú MŠ a prvý stupeň ZŠ otvorené pre deti všetkých rodičov. Spolu s nimi sú aj naďalej otvorené špeciálne školy, stredné zdravotnícke školy, stredné školy v posledných ročníkoch či ďalšie školské zariadenia. Umožnené je tiež vzdelávanie žiakov, ktorí nemajú prístup k dištančnému vzdelávaniu, v malých skupinách piatich žiakov a jedného pedagóga.

Následne od 19. apríla sa môžu vrátiť k prezenčnej forme výučby aj žiaci ôsmych a deviatych ročníkov zo základných škôl okrem čiernych okresov. Od 26. apríla sa celé školstvo prepne do regionálneho COVID automatu. V okresoch s najlepšou epidemiologickou situáciou tak budú môcť nastúpiť do tried všetci žiaci základných a stredných škôl.