< sekcia Slovensko

Hasiči likvidovali požiar odstaveného návesu v Kysuckom Lieskovci

Ilustračné foto. Foto: FOTO TASR/KR HaZZ Trnava

Z dôvodu veľkého zadymenia zasahovali hasiči v autonómnych dýchacích prístrojoch informoval Michal Kypus z KR HaZZ v Žiline.

Kysucký Lieskovec 7. augusta (TASR) – Požiar odstaveného návesu likvidovali v piatok o 1.45 h na ceste I/11 v katastri Kysuckého Lieskovca hasiči z Kysuckého Nového Mesta a Čadce. TASR o tom informoval Michal Kypus z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline.

"Požiar, ktorý sa šíril od náprav, hasiči do 45 minút lokalizovali. Po otvorení zadných dverí pomocou termokamery náves skontrolovali a dohasili ohniská požiaru. Z dôvodu veľkého zadymenia zasahovali hasiči v autonómnych dýchacích prístrojoch," uviedol Kypus s tým, že pri požiari sa nikto nezranil.

Doplnil, že na miesto prizvali zisťovateľa príčin požiaru a pracovníkov diaľničnej patroly na označenie prekážky na ceste. "Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania. Počas zásahu bola premávka na ceste I/11 prerušená. Po likvidácii požiaru premávku riadila polícia v jednom jazdnom pruhu," dodal Kypus.