Quantcast
< sekcia Slovensko

Zábavná pyrotechnika spôsobila 39 požiarov

Ilustračná snímka. Foto: Facebook/ HaZZ

Najviac takýchto požiarov vzniklo v Bratislavskom (13) a v Trnavskom kraji (7), uviedla Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Bratislava 1. januára (TASR) - Hasiči zasahovali počas Silvestra (31.12.) a novoročného rána do 7.00 h 126-krát. Pomáhali pri 84 požiaroch a 42 technických udalostiach, z toho v 14 prípadoch išlo o dopravné nehody. TASR o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

"Z celkového počtu požiarov bolo 39 spôsobených zábavnou pyrotechnikou, pričom najviac takýchto požiarov vzniklo v Bratislavskom (13) a v Trnavskom kraji (7)," priblížila Križanová.

Zábavná pyrotechnika spôsobila najmä požiare kontajnerov a balkónov. V niekoľkých prípadoch však museli hasiči zasahovať aj pri požiaroch osobných motorových vozidiel a strechy rodinného domu.

Oproti predošlému roku sa počet všetkých požiarov zvýšil až o 45 prípadov, celkový počet všetkých výjazdov sa zvýšil o 24. Počet požiarov spôsobených zábavnou pyrotechnikou stúpol o 12 prípadov.