Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 3. október 2023Meniny má Stela
< sekcia Slovensko

Hasiči zo SR sa vracajú z Talianska po odstraňovaní následkov povodní

Dve autá naskladané na strane cesty po rozsiahlych záplavách v talianskom meste Faenza 22. mája 2023. Foto: TASR/AP

Nedávne záplavy v regióne Emilia-Romagna na severe Talianska spôsobili škody za vyše sedem miliárd eur.

Bratislava 2. júna (TASR) - Slovenskí hasiči ukončia v sobotu (3. 6.) svoju činnosť pri meste Conselice v Taliansku, kde pomáhali pri odstraňovaní následkov povodní. Slovenský modul vysokokapacitného odčerpávania (HCP) momentálne pokračuje v nasadení spolu s tímami z Belgicka a Slovinska. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Katarína Križanová.

"Slovenský tím nepretržite čerpá vodu počas dňa i noci. Slovenskí hasiči doposiaľ prečerpali 690.000 kubických metrov pri meste Conselise a 602.000 kubických metrov pri meste Ravenna. Spolu prečerpal modul HCP zo Slovenska už 1.292.000 kubických metrov vody," priblížila.

V sobotu sa podľa nej hasiči začnú pripravovať na cestu domov. "Posledná zmena začne čerpať vodu zajtra po 7.30 h ráno, zatiaľ čo ostatní príslušníci budú baliť vecné prostriedky a modul sa bude pripravovať na cestu naspäť na Slovensko," poukázala Križanová.

Nedávne záplavy v regióne Emilia-Romagna na severe Talianska spôsobili škody za vyše sedem miliárd eur. Slovensko vyslalo do Talianska 25 hasičov a dve veľkokapacitné čerpadlá, ktoré umožňujú spolu odčerpať 6000 kubických metrov vody za hodinu.